Apyrankės – ir grožiui, ir santykių tvirtumui pademonstruoti

Apyrankės nuo senų laikų yra nešiojamos siekiant pabrėžti gražias rankas, arba atitraukti aplinkinių žvilgsnį nuo kitų, mažiau patrauklių, kūno vietų ar aprangos detalių. Ilgą laiką šį papuošalą nešiojo tik moterys, tačiau dabar įprasta tendencija tapo tai, kad apyrankes nešioja ir vyrai, o kartais jas netgi susiderina su savo antrosiomis pusėmis.

Apyrankės vyrams nebėra kažkoks tabu. Save prisižiūrintys stipriosios lyties atstovai nevengia papuošalų. Juo labiau, kad šiais laikais apyrankių yra tikrai vyriškų. Platus apyrankių pasirinkimas yra iš akmens, odos ir įvairių metalų, netgi tauriųjų. Akmeninės apyrankės vyrų tarpe ko gero yra populiariausios ir šiais laikais išstūmusios auksines ar sidabrines grandinėles, kurios buvo populiarios preiš 20 metų. Apyrankės iš akmens atrodo kur kas geriau, vyriškiau bei tvirčiau. O svarbiausia – jos yra ir gerokai pigesnės. Žinoma, priklauso nuo to, kokį akmenį pasirinksite.

Tačiau vis dažniau galima pamatyti ir apyrankes poroms. Poros perka panašiai atrodančias apyrankes, tačiau adaptuotas vyrams ir moterims individualiai, kad pabrėžtų santykių tvirtumą. Tokios apyrankės irgi dažnai būna iš akmens. Kas geriau parodys kokie yra tvirti santykiai, jei ne milijonus metų menantis akmuo?

Taigi, apyrankės yra XXI amžiaus mados išsišokimas. Jas nešiojasi visi – jauni ir seni, vyrai ir moterys. Platus apyrankių iš skirtingų medžiagų pasirinkimas garantuoja unikalumą bei stilingumą.

Ar apyrankės vis dar populiarios?

Apyrankės – amžinai stilingos?

Apyrankė yra vienas iš tų papuošalų, kurie net ir praėjus keliems šimtams metų po jų atsiradimo yra vis dar naudojamas ir gajus aksesuaras. Moterys apyrankes mėgsta derinti prie drabužių, prie laikrodžių ar prie kitų apyrankių. Senovėje apyrankės būdavo gerokai paprastesnės – pagamintos iš natūralių medžiagų, jos susidėvėdavo greitai, būdavo nepatogios, gerai nesilaikydavo ant riešo arba buvo ypatingai sunku užsidėti. Bėgant metams ir viskam tobulėjant, apyrankės, kaip ir kiti papuošalai itin pasikeitė. Apyrankes moterims gamintojai kuria iš tūkstančių įvairiausių medžiagų, apdirba dešimtimis būdų, o formų, dydžių, spalvų galybė tiesiog akina, o įdomiausia tai, kad jos visos prieinamos vos kelių mygtuko paspaudimo atstumu, juk apyrankes galima įsigyti internetu. Apyrankės gali būti auksinės, sidabrinės (dažniausiai gaminamos 925 sidabro), pagamintos iš karoliukų, nerūdijančio juvelyrinio plieno, suvertos įvairiais skirtingais siūlais, virvelėmis. Apyrankės taip pat yra patogesnės – dabar galite jas užsidėti greitai (ypatingai magnetines), net ir nešiojant visą dieną ranka nepavargsta, o riešas neparaudonuoja nuo trinties, dažnai moterys net pamiršta, kad dėvi apyrankę. Kaip papuošalas, pati apyrankė retai tampa išraiškingu akcentu, dažniausiai tik papildo sukurtą individualų stilių, galbūt dėl šios priežasties ji niekada neišeina iš mados, juk ta pati apyrankė prie skirtingos aprangos ar kitų papuošalų atrodo skirtingai, o apyrankių sukuriama tūkstančiai skirtingų dizainų. Apyrankių populiarumas išlieka, tačiau yra kartais banguojantis, dažnai rinkoje atsiranda nauja mada, tam tikro dizaino apyrankės iššauna į populiarumo aukštumas, tačiau lygiai taip pat greitai ir nukrenta. Vienas iš geriausių pasirinkimų norint visuomet atrodyti tinkamai ir stilingai – rinktis paprastas, ne ypatingai iššaukiančias apyrankes, jos gražiai papildys Jūsų stilių ir nekris stipriai į akis, tokiu būdu niekada neprašausite. Apyrankė yra pakankamai universalus papuošalas, pavyzdžiui auksinė apyrankė dažniausiai tinka ir prie oficialesnių drabužių ir prie laisvalaikio aprangos, lygiai taip pat ir sidabrinė, na o apyrankės moterims iš karoliukų labiau tiks prie kasdienės, „paprastesnės“ aprangos, tačiau šiek tiek pasistengus galima puikiai pritaikyti karoliukus ir prie vakarinės suknelės ir aukštakulnių. Taigi, apyrankės dar tikrai neišeina iš mados ir bus naudojamos dar itin daugybę metų.

Apyrankės grįžta į madą ar niekada ir nebuvo išėjusios?

Apyrankės – vienas populiariausių žmonijos papuošalų nuo senų senovės. Archeologai atkasa tūkstančius metų menančių apyrankių iš metalo, jas itin išpopuliarino Kleopatra, o vėliau jos tapo ne tik prabangos simboliu, bet tiesiog neatsiejamų aksesuaru.

Vis dėlto istorijoje buvo trumpas laikotarpis, kai apyrankės buvo praradusios savo populiarumą. Faktai byloja, kad tas laikotarpis buvo atsiradus rankiniams laikrodžiams, nešiojamiems ant riešo. Anksčiau laikrodžiai buvo nešiojami kišenėje, o moterys iš visų jų beveik neturėjo. Tačiau atsiradus laikrodžiams su odiniu dirželiu, juos ėmė nešioti ne tik vyrai, bet ir moterys. To pasekoje iš rinkos trumpam buvo išstumtos apyrankės. Na, bent jau aukštuomenėje, kurios atstovai galėjo įpirkti laikrodžius.

Kad ir kaip bebūtų ilgainiui žmonės išmoko derinti apyrankes su laikrodžiais ir šie nustojo būti konkurentais. O XXI amžiuje apyrankės ėmė sparčiai populiarėti vyrų tarpe. Vyriškos apyrankės kaip mat užpildė parduotuvių vitrinas, jų galima buvo įsigyti odinių, auksinių, nerūdijančio plieno, akmeninių ir netgi medinių. Praktiškai pasirinkimas didesnis, nei moterims. Šiandien tai yra neatsiejamas klasiško vyro aksesuaras.