Gyvenimo balancas

Gyvenime svarbu ne tik dirbti, tačiau ir kuo daugiau pramogauti. Darbas darbas ir dar kartą darbas gali privesti prie labai rimtų pasekmių. Net jei ir teikia Jūsų mėgstamas darbas pasitenkinimą, ramybę ir atsipalaidavimą, vistiek tai yra darbas – kasdieninė veikla, kuri suvalgo jūsų 1/3 o kartais net ir 1/2 paros laiko. Daug kam sunku pripažinti jog jau serga darboholizmu, kurio simtomai pasireiškia kaip miego sutrikimai, depresija, stuburo skausmai (jei tai sėdimas darbas), atotrūkis nuo šeimos (skyrybos), nemokėjimas atsipalaiduoti laisvalaikio metu, socialinių įgūdžių praradimas, valgio sutrikimai, periodinis galvos skausmas…

Vaistų nuo jūsų darbo nėra, ir daug kas gali paprieštarauti, o ką daryti jei reikia šeimą išlaikyti, mokėti bankui kreditą, ar turi svajonių, kurios reikalauja dar daugiau dirbti norint jas įgyvendinti. Kaip gamta mėgsta pusiausvyrą taip ir žmogus turi išlaikyti balancą, užsieničiai mėgsta sakyti: „keep balance“. Todėl būtina savo mėgstamą darbą keisti laisvalaikiu ar kitu pomėgiu. Gal žaidžiate teinsą? Mėgstate futbolą ar krepšinį? O gal išvykas į gamtą? Jei taip, turite kuo daugiau stengtis šiais rekriacijos, fizinio ir dvasinio poilsio šaltiniais, dominuoti Jūsų gyvenime. Remiantis amerikiečių nacionalinių medicinos sveikatos instituto duomenimis https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5959214/ , didesnė tikimybė susirgti širdies ligomis, nemiga ir padidėjusiu kraujospūdžiu priklauso daugiau valandų dirbantiems žmonėms.

Viskas slypi paprastume, vietoj valerinjonų ar stipresnių raminamųjų vaistų, kurie gali kompensuoti susikaupusį stresą darbe pasinerkite į paprastą atsipalaidavimą pasiimkite reikiamiausias stovyklavimo priemones, kepurėlę ir akinius nuo saulės ir leiskitės į žygį, nes mūsų gamta, mūsų namai, kuri visuomet mus gydo, saugo ir globoja, jeigu pamiršite ją, ji gali pamiršti ir Jus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *